• 03 Aralık Salı günü ‘’Ergen bir çocuğum var’’projemizin 2.Etabını Toros mahallesi Turgut Reis İlk Okulunda gerçekleştirdik.İzmir Psiko Drama Derneği’nden çocuk ve ergen psikiyatristi  Dr.Saniye Korkmaz ve ekibi Ergen ile aile içi iletişim,ergeni anlama ve ergenin sosyal hayat sınırları ve ebeveynlerin yaklaşımları konularında canlandırmalar yaparak,velilerle birlikte interaktif bir etkinlik gerçekleştirdiler.Dernek yönetiminden 4 arkadaşımızında eşlik ettiği eğitim çalışmamız Konak Belediyenin ikramları ile sonlandı.Okul yönetimi Müdür ve öğretmenlerinde katıldığı program verimli geçti.
  • 04 Aralık Çarşamba günü her ay olduğu gibi Anneler elele toplantımızı yaptık.’’Unutuyorum eyvah’’konulu çağımızın hastalığı Alzeimer ve Demans hastalıklarına vurgu yapıldı. Hastalıkların ilk belirtileri,yakınlarının farkındalığı , tedavileri,aralarındaki farklar konuları üzerinde duruldu.9 Eylül üniversitesinden nörolog Prof.Dr.Aysel Gürsoy’un konuşmacı olarak katıldığı toplantıda görsel sunum da yapıldı.Toplantıya yaklaşık 40 misafirimiz katıldı ve oldukça iyi bilgilendirmeler yapıldı.
  • 06 Aralık günü başkanımız Sn. Ayşegül Maral Konak Belediye Başkanı Sn.Hakan Tartan’ın babası Fikret Tartan’ın cenaze törenine katıldı. İzmir devlet tiyatrosu ve Beşikçioğlu camii’nde yapılan törenlerde Başkanımız Derneğimiz adına taziyelerini bildirdi.
  • 09 Aralık günü Figen Alaşarlı hanım, Derneğimize kermes grubu çalışmaları için kumaş desteği sağladı.Yerine uğrayıp aldığımız kumaşların ev dekorasyon ve tekstil çalışmalarımıza oldukça katkısı oldu.
  • 11 Aralık ‘ta arkadaşımız jale Arıca’nın temin ettiği antika ev eşyası objelerini Konak
  • Belediye’si kadın müzesi yetkilisine teslim ettik. Ayrıca arkadaşımızın getirdiği çocuk oyuncakları Behçet Uz Çocuk hastanesi vakfı BUVAK’a teslim edildi.
  • 15 Aralık’ta tarafımızdan seçilen 3 öğrenci kızımıza Karabağlar Belediyesi’nce sağlanan geniş kapsamlı yiyecek yardımı ulaştırıldı.Yine aynı belediyeden ihtiyaçlı 2 kızımıza verilmek istenen dershane desteği konusunda gerekli organizasyon yapıldı ve kızlarımız dershanelerine başladılar.
  • 16 Aralık’ta Konak Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz ‘’yurdum kadını ‘’isimli ulusal fotoğraf yarışması için ön toplantı yapıldı.Belediye Kültür müdürü,TFSF yetkilisi,başkan ve 2.başkanımızın ve yönetim görevlisi arkadaşımızın katıldığı toplantıda şartname oluşturuldu ve yarışma detayları netleştirildi.
  • Yine 16 Aralıkta saymanımız il dernekler müdürlüğündeki kadın konulu toplantıya katıldı.
  • 18 Aralık’ta  Büyükçiğli’deki lise öğrencisi bir kızımıza 250 tl. sosyal yardım destek bağışı yapıldı.
  • 25 Aralık’ta geniş katılımlı 2014’e merhaba yeni yıl yemeğimizi Bostanlı İl Vilayet evinde gerçekleştirdik.Organizasyonun ve mekan seçiminin oldukça iyi yapıldığı yemeğimizde ayrıca yeni üye kabullerimizi gerçekleştirdik.Kart ve rozetleri takdim ettik.
Böylelikle 2013 yılını kapattık