• 3.Kasım .2014 Pazartesi günü Tülay Aktaş Güçbirliği toplantısına Derneğimiz adına Başkan ve II.Başkanımız katıldılar.Bayraklı Barış Anıtında öğle yemeği eşliğinde yapılan toplantıdan sonra S.Antonio Kilisesi ve Bayraklı Kültür Merkezi ziyaret edildi.Toplantıya Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ da katıldı.
 • 4 .Kasım.2014 Salı günü  Şenel Aksu tiyatro senaryo yazma yarışmamızın ilk jüri toplantısını Derneğimizde gerçekleştirdik.Yarışmanın konusunun ve şartname maddelerinin belirlendiği toplantı çok verimli geçti.
 • Dernek binamızın kapısını yenilendik. Aynı dönemde Dernek binamız, Yönetim Kurulu üyemiz  Fatma Yavuz  ve eşi tarafından boya badana yapılarak yenilendi. Gerekli yerler dekore edildi. Fatma-Kasım Yavuz ‘a , Hüsniye Erol ve Sevgi Regay arkadaşlarımıza Derneğimiz adına sonsuz teşekkürler ederiz.
 • 5 .Kasım.2014 Anneler el ele toplantımızı kalabalık bir katılımla gerçekleştirdik.Konumuz organ  bağışı –organ nakli ve ardından da Atatürk haftası nedeniyle Ata’mızın en sevdiği türkülerden derlenen bir dinleti idi.Konuğumuz Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden organ nakli koordinatörü İmren Yıldırım ve Müzik Öğretmeni Özlem Kandemir idi.Pek çok üyemiz organlarını bağışladı ve gerekli formları doldurdu.Konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olduk.Sevgili Özlem hanım’ın sazı ve yanık sesi ile Atamızın sevdiği türkülerini dinledik.
 • 7 Kasım Cuma günü ‘’Çocuğuma bilgi ve sevgi ile uzanıyorum’’projemizin ilk etabını Buca Süleyman Bilgen ilköğretim okulunda gerçekleştirdik. Bu çalışmanın ilk konusu aile içi etkili iletişimin önemi ve çocuğa karsı olumlu tutum ve davranışlar idi. Son derece ilgili yaklaşık 30 veli ile (özellikle anneler) başlattığımız bu çalışmalarımız 4 ayrı konu ile 3 haftada 1 olmak üzere yarıyıl sonuna kadar aynı veliler ile devam edecek. Eğitmenimiz  Doç.Dr.Hadiye Küçükkaragöz’ün interaktif ve çok verimli sunumuyla oldukça güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Başkanımızla birlikte  yönetim kurulu üyesi Nejla Bayman ve Fatma Yavuz arkadaşımız da proje sorumluları olarak  etkinliğe katıldılar.
 • Kasım ayı içerisinde kiradaki dairemizin banyo tadilatı (su kaçağı nedeni ile) işini gerçekleştirdik.
 • 8 Kasım da Yönetim Üyesi ve Sekreterimiz Hülya İsbir’in oğlunun kına gecesine, 9 kasımda da nikahına  katıldık. Genç çifte  bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.
 • 10 Kasımda Atamızın ölüm yıldönümünde Cumhuriyet meydanındaki resmi anma törenine Başkanımız ve Saymanımız katıldı. Ulu Önder Atatürk’e sonsuz saygılarımızı ve  Dernek çelengimizi sunduk.
 • Aynı gün Başkanımız Ayşegül Maral Derneğimiz adına  TRT 1 radyosu ‘’Kadınlar Klubü’’programına yapımcı Esra Eren’in konuğu olarak katıldı. Derneğimizle ilgili genel tanıtımın dışında Atatürk ve kadın, kadının sosyal hayattaki rolü ve anne ve çocuğa yaptığımız ve yapacağımız katkılardan söz edilerek, dernek projelerimiz hakkında bilgiler verildi.
 • Kasım ayında Süleyman Bilgen İlk.okuluna bir bağışçımızın bağışladığı masaüstü bilgisayar armağan edildi. Bağışçımız Meltem hanıma sonsuz teşekkür ederiz.
 • Kasım sonunda 2015 Dernek ajandalarımızı bastırdık.
 • Arıza yapan ve verimli çalışmayan dernek faks hattımızı değiştirdik. (0 232 441 88 90)
 • Ege Orman Vakfı ile TAD İzmir Şubesi 30.yıl koruluğu için gerekli görüşmeleri yaparak 1000 fidan için protokol imzaladık.
 • 19 Kasım ‘da Kula- Kuladokya’ya yapılan kültür gezisine katılındı. Günübirlik gerçekleşen gezide değişik yeryüzü şekillerinden oluşan Kuladokya bölgesi, Eski Kula evleri ,sokakları gezildi. 43 misafirimizin katıldığı  kültür gezisi oldukça güzel geçti.
 • Vodafon-Hayalime koşuyorum projesinde AÇEV adına-Anne okuma yazma kursu desteği amaçlı  Onursal Başkanımız Fatma Dayıoğlu katıldı. Derneğimiz  26.Kasım.2014 de  bir annenin okuma-yazma kursu bedeli kadar AÇEV’e  bağışta bulundu.
 • 26.Kasım.2014 de Lise öğrencisi Veysel’e eğitim  desteği vermeye başladık. Böylece Öğrencilerimizin sayısı 33 ‘e ulaştı.
 • Kasım ayında Hayri Özmeriç  bey ve eşi hanımefendi Derneğimize (35+) adlı  sağlıklı yaşam ve spor içerikli kitabından 50 adet bağışlama teklifinde bulundu. Kendilerine çok teşekkür ederiz.
 • 28 Kasım Cuma günü Buca Süleyman Bilgen ilk.okulunda projemizin 2.adımını gerçekleştirdik.Çocukta hayır diyebilme,çocuğun haklarını bilmesi,sizin gibi düşünmüyorum yetileri üzerinde duruldu.Böylece de çocukta özgüven artışının kişilik gelişimine etkileri tartışıldı.Yine aynı 35 velimiz katılıma devam ettiler. Başkanımız ve II.Başkanımız ,yönetim üyesi arkadaşlarımız  Gönül Eren, Nejla Bayman  etkinlikte görev aldılar.
 • 29 Kasım.2014 Cumartesi günü, Eğitim Desteği verdiğimiz Lise öğrencisi Nazlıcan’ı Agora’daki evinde ziyaret ettik. 3 kardeşi ve annesi Nevin ile tanıştık. Ziyareti Derneğimizin Eğitim Komisyonunda görev alan Figan Maral-Nejla Bayman-Belgin Üncü ile Başkanımız gerçekleştirdi.
 • Üyemiz Zuhal Gürcan hanımın evladını kaybetmesi nedeniyle taziyeye gidildi. Geçmiş dönem  Başkanlarımızdan Yıldız Atakan’ın da eşinin vefatı sebebiyle de cenaze törenine katıldık. Ailelere sabır ve başsağlığı diliyoruz.
     Önümüzdeki ayda da güzel ve verimli çalışmalarla esenlikler dileriz.