•  6 ,13, 20 ve 27 ocak Çarşamba günleri yönetim toplantılarımızı gerçekleştirdik.Bu ay ki çalışmalarımızda çoğunlukla 24 şubat da yapılacak GENEL KURUL hazırlıklarına ve onun gerektirdiği düzenlemelere yer verdik.Bu sebeple oldukça yoğun bir dönem geçirdik.
  • 6 Ocak Çarşamba günü geleneksel anneler elele toplantımızı yaptık. Konumuz ‘’mutlu aile’’,konuğumuz da yaşam koçu Ayça Gençoğlu idi.Özellikle aile içindeki iletişimde sevginin önemi.Sakin ve Dingin ilişkilerin sağladığı olumlu sonuçların özellikle çocuklar üzerindeki etkileri ele alındı.Beynin kapasitesi üstünde kullanımının yolları ve bunun ilişkilere yansıması konuşuldu.Verimli geçen güzel bir toplantıydı.
  • 14 Ocak Perşembe günü Tabipler odası Türk sanat müziği Korosu’nun Fuar İsmet İnönü Sanat Merkezin’deki konserine katıldık.Üyelerimizden Ülkü Çalık hanımefendi’nin de solist olarak yer aldığı konser oldukça güzel geçti.
  • 16 Ocak Cumartesi günü saat 12.00 ila 15.00 arasında  ‘’çocuklar geleceğimizdir’’Derneği’nin BİZİM EV kurs ve etkinlik mekanında yaşları 5 ila 14 arasında değişen yaklaşık 50 çocuğumuza yeni yıl partisi düzenledik.Organizasyon firmasının 3 elemanının palyaço giysileriyle çocuklarımıza yaptırdığı danslar,yarışmalar ve oyunlar oldukça ilgi çekti ve yavrularımızı eğlendirdi.Yönetim üyesi arkadaşlarımızın kendi elleriyle yaptıkları pasta ve börekleri de çocuklarımıza zevkle ikram ettik.Böylelikle harika bir gün geçirdik.
  • 20 Ocak Çarşamba günü yönetim toplantımızdan sonra Türk Kadınlar Konseyi İzmir Şubesinin  ve Uluslararası Kadın Yardımlaşma Derneğinin Ocak ayı etkinliğine katıldık.Gediz Üniversitesi Çankaya binası etkinlik salonunda gerçekleşen toplantının konusu ‘’Bilginin devinimi’’konuşmacı konuğu ise Prof.Dr.Saffet Mutluer idi.Başkanımız,ikinci başkanımız ,saymanımız ve yönetim üyesi bir arkadaşımızın katıldığı toplantıda hem derneğimizi temsil ettik hem de yazının icadından bugünlere kadar bilgi ve bilgilenmenin insanın ve toplumların gelişimine olan olumlu etkileri konusunda bilgilerimizi arttırdık.
  • 21 Ocak Perşembe günü yönetim üyesi arkadaşımız Yurdagül Yorulmaz’ı rahatsızlığı sebebiyle yattığı hastanede ziyaret ettik. Kendisine geçmiş olsun ve acil şifalar dileklerimizi ilettik.
Böylelikle de 2016 nın ilk ayı’nı bu çalışma ve etkinliklerle kapatmış olduk.