• 30 Eylül 2015 Çarşamba günü uzun bir tatil döneminden sonra ilk yönetim toplantımızla birlikte çalışma dönemimizi başlattık. Hepimiz sağlık,sevgi ve dostluk duygularıyla yeniden bir arada olmanın mutluluğunu paylaşarak yeni projeler ve iş planlamalarını organize ettik.
  •  2 - 4 Ekim tarihleri arasında Çanakkale-Bozcaada-Gökçeada-Ayvalık Cunda  yatılı kültür gezisine katıldık. İlk kez 8 erkek misafirimizin de katıldığı gezimizi 41 kişiyle gerçekleştirdik. Hava koşullarının da oldukça müsait olduğu bu 2 güzel günü eğlenerek,bilgilenerek  ve özellikle de muhteşem doğa ve oksijeni  içimize bol bol çekerek geçirdik. Özellikle Assos yarımadasının harikulade mistik havası hepimizi büyüledi.
  • 5 Ekim pazartesi  günü T.AktaşG üçbirliğinin 19.kuruluş yıldönümüne katıldık. Atatürk Kültür Merkezinde saat:14 .00 de başlayan törende başkanımız Ayşegül  Maral, derneğimiz adına karşılama komitesinde yer aldı.Daha sonra da Başkanımız Arkas sanat galerisindeki  Lucien Arkas’a  duayen gönüllülük ödülünü vermek üzere düzenlenen kokteyle ve ardından akşam yemeğine katıldı.
  • 6 Ekim Salı günü Eğitim komisyonumuz  Derneğimizde  toplantı yaparak yeni dönem burs başvurularını değerlendirdi.
  • 9 Ekim Cuma günü Başkanımız ve Başkan yardımcımız Konak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yunak ve Spor Müdürü İsmail Karşı ile bir toplantı yaptılar.Kurucu Başkanımız Şenel Aksu’nun 10.ölüm  yıldönümü etkinliği kapsamında 23 ekimde yapılacak koşu yarışmasıyla ilgili detaylar konuşuldu.Belediye ile ortaklaşa yapılacak anma etkinliğinde  yarışmada derece alanlara verilecek ödüller saptandı.
  • 16 Ekim Cuma günü, Esin Turgut tarafından Derneğimize bağışlanan 16.tekerlekli sandalyemizi  Pınarbaşı’nda yaşayan ihtiyaçlı aileye teslim ettik.20 yaşında ve%95 engelli olan genç kardeşimizin yaşamına biraz olsun katkı koyabilmek ekipçe hepimizi mutlu etti.Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkürler ediyoruz.
  • 19 Ekim pazartesi günü de 17.tekerlekli sandalye bağışımızı gerçekleştirdik. Sevil Demirel’in yaptığı bağış Manisa’da oturan %90 engelli kardeşimize evinde teslim edildi.
  • 19 Ekim p.tesi günü Liyakat dDrneği nin organize ettiği ‘’Toplumsal cinsiyet ayrımı ve kadına yönelik şiddetin adli tıp boyutu ‘’konulu seminer ve görsel sunuma derneğimizi temsilen Başkan Yardımcımız Emel Külahcığlu katıldı.
  • 23 Ekim Cuma günü Kurucu Başkanımız Şenel Aksu’nun 10.ölüm yıldönümünde Toros-Gültepe’deki  Şenel Aksu parkında büstü önünde anma törenimizi ve Ş.Aksu 2.geleneksel koşu yarışması ödül törenimizi gerçekleştirdik.Şenel Aksu ‘nun ailesinin de katıldığı tören çok anlamlı ve duygu dolu konuşmalarla birlikte iki okulun katılımıyla 6 farklı kategoride ve 1037 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen koşu yarışmasında derece alan öğrencilerin ödül töreniyle son buldu.
  • 24 Ekim Cumartesi günü eğitim desteği verdiğimiz eski ve yeni öğrencilerimizle dernek binamızda kahvaltılı bir sohbet ve kaynaşma toplantısı gerçekleştirdik. Eğitim desteği veren bağışçılarımızın da katıldığı toplantımız güzel geçti.Yeni öğrencilerimiz Derneğimizi ve bizleri daha yakından tanıdılar.    
  • 29 Ekim Perşembe günü CUMHURİYET’imizin kuruluşunun 92.yıldönümü kutlama törenlerine ve resmi geçite dernek üyelerimiz  ve öğrencilerimizle birlikte katıldık. Bizlere bu güzel vatanı ve cumhuriyeti armağan eden başta yüce ATA’mız olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve sevgiyle birkez daha yadettik.