• 1 Mart çarsamba günü anneler elele toplantımızı gerçekleştirdik. Konumuz ‘’Yoganın yaşamımızdaki yeri ve önemi’’ Konuğumuz ise ‘’Sade yoga eğitim merkezi eğitmenlerinden Nurcan Öterbülbül Tatari idi.Yoga nın tarihçesinden hareketle stresten arınmamızda ne denli önemli olduğu ve kendi imkanlarımızla yaratabileceğimiz arınma seanslarıyla da günlük yaşamımıza olumlu katkılar koyabileceğimizden bahsedildi.      
 • 6 Mart p.tesi günü Başkan ve II.Başkan arkadaşlarımız T.Aktaş Güçbirliği’nin aylık toplantısına katıldılar. Yaşlılarımızın istismarı ve ihmali konusunun önemle ele alındığı toplantıda konuyla ilgili yapılabilecekler ve kurumların verimliliği konularında bilgilendirme yapıldı.
 • 7 Mart’ta ‘’Çocuklar geleceğimizdir’’ derneğinden 34 çocuğumuzu İzmir kukla günleri etkinlikleri çerçevesinde İzmir sanat gösteri merkezindeki ‘’Harika cadı-Hacivat Karagöz gösterisine götürdük.
 • 8 Mart’ta Dünya kadınlar günü etkinlikleri çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Fuar ‘da düzenlediği kadın festivali açılışına Başkanımız , II.Başkanımız ve sekreterimiz katıldılar.
 • 9 Mart ‘ta yine Dünya Kadınlar günü nedeniyle Gültepe-Toros mahallesi muhtarı Fatma Öztürk’ü Başkanımız ve Başkan yardımcımız muhtarlıkta  ziyaret ettiler.
 • 17 Mart’ta Çanakkale savaşlarının yıldönümü nedeniyle Şehitler ve Gaziler Derneği İzmir şb.’ne nezaket ve anma ziyaretinde bulunduk. Ayrıca Çanakkale Anneler Derneği’ne de telefonla günün önemine dair duygularımızı ilettik.
 • 20 Mart  p.tesi günü Barış Çocuk Orkestrasının  “Çocuklar geleceğimizdir derneği’nin “Bizim Ev aktivite merkezinde müzik eğitimi alan öğrenciler için, dernek olarak satın aldığımız  1 adet trombon enstrümanı nı hediye ettik. Minik bir tören ile armağan ettiğimiz bu güzel müzik aleti onların çalışmalarına sağlıyacağı katkı açısından çok önemliydi. Aktivite merkezi yöneticileri ve öğrencilerimizin memnuniyeti görmeye değerdi.
 • 21 Mart  tarihinde  derneğimize yıllardır emeği geçen ve yönetim ekibimizde de çalışan saygıdeğer ablamız Ayla Kutlu ve eşi Gürbüz Kutlu’ya evlerinde nezaket ziyaretinde bulunduk.Y önetimdeki tüm arkadaşlarımızın katıldığı ziyarette oldukça keyifli anlarımız oldu ve değerli dostlarımıza da güzel bir gün yaşattık. Aynı gün öğleden sonra da yönetim ekibimizden arkadaşımız Fatma Yavuz’a da babasının vefatı sebebiyle başsağlığı ziyareti gerçekleştirdik.
 • 24 Mart’ta ‘’Bana kulak ver benim sesim ol’ adlı çocuğa karşı cinsel istismar konulu projemiz kapsamında 3.toplantı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Gültepe-Toros Saygı mahallesi muhtarının katkılarıyla bu bölgede bize kapılarını açan bir velimizin evinde yaptığımız ilgilendirme toplantımıza 16 veli (Anne) katıldı. Derneğimizden Başkanımız ,II.başkanımız  ve proje görevlisi  yönetim kurulu üye r arkadaşımızın da katıldığı toplantı oldukça verimli geçti. Konuşmacılarımız yine Ege üniversitesi Çocuk ve Ergen psikiyatrisi ana dalından prof.dr.Cahide Aydın ve İzmir barosu avukatlarından Avukat Bedriye Kurtuluş idi.
 • 28 Mart ta Behçet Uz Çocuk hastanesi vakfı ‘’BUVAK” a bir bağışçımızın bize gönderdiği muhtelif kırtasiye malzemelerini teslim ettik.
 • 28 Mart akşamı daha önceden organize ettiğimiz devlet opera ve balesinin sergilediği ‘’Yarasa’’isimli operet’i izlemeğe gittik. Yönetimden çoğu arkadaşımızın eşleriyle izlemeye geldiği oyun muhteşem güzellikteydi. Böylelikle de kendimizi ödüllendirmiş olduk.
 • 30 Mart -1 Nisan tarihleri arasında Escan –Tur firması’nın düzenlediği Midilli Adası Kültür turuna dernekçe katıldık. Toplam 40 kişinin  katıldığı 3 günlük gezimiz son derece güzel geçti. Hem Ada’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezdik hem de yunan tavernasında bir gece eğlenme şansımız oldu.
     Sağlıklı ve mutlu günlerde yeni çalışmalarımızla ve yeni gezilerimizle buluşmak üzere…