TÜRK ANNELER DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ ŞUBAT 2020 AKTİVİTE RAPORU


Şubat ayının ilk pazartesi günü olan 3 şubatta Tülay Aktaş Gönüllüler Güçbirliği aylık toplantısına başkanımız ve Y. Kurulu üyemiz Atiye Özduman katılmışlardır. Zübeyde Anneye Mektup Var yarışması için katkı koyan Dernek ve Stk .temsilcileriyle birlikte bizde derneğimiz adına teşekkür belgemizi aldık.
5 şubatta Derneğimizde öncelikle yönetim kurulu toplantısı daha sonra Anneler Elele etkinliğimiz için biraraya geldik . Konuğumuz Emk. Alb. Op. Dr. Mustafa Ayas # gonatroz # kireçlenme , tedavi yaklaşımları ,PRP, kök hücre , eklem içi enjeksiyonlar , protez uygulamaları hakkında bilgilerini paylaşıp bizleri aydınlattılar. Daha sonra Dr Mustafa Ayaz ve Ayfer Acar hocamız bizlere Türk Sanat Müziğinden örnekler sundular.
7 şubatta sürdürülebilir projelerimizden olan Acil ve İlk Yardım Eğitimi için Karşıyaka 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin davetlisi olarak 11 . sınıf öğrencilerine eğitmenimiz Uzm. Hemşire Ayşen ÖZEL acil durumlarda sağlık personeli gelinceye denk yapabileceğimiz ilk yardım uygulamalarını ayrıntılı ve bire bir uygulamalı öğrencilere ve katılan öğretmene anlattı. Öğrencilerin eğitime gösterdikleri ilgi ve eğitime katılımları ,katkıları bizleri çok memnun etti . Başkanımız, Başkanyardımcımız ve Y. Kurulu üyemiz Rasime Sertdemir etkinliğe katılmışlardır. Bilgi dolu akıcı anlatımı ve eğitimciliği için gönüllü destekçimiz Ayşen Özel ‘e çok teşekkür ediyoruz .Aynı gün mayıs ayı projemiz için örnek kadınlarımızdan Gülcan hanımı Karşıyakada bulunan atölyesinde ziyaret edilmiş çalışmaları gözlenmiştir. Ziyarette Başkanımız ve Y. Kurulu üyemiz Gülay Yavaş ve üyemiz Meral Kunt bulunmuşlardır.
8 şubat cumartesi günü şübeler toplantısı için Aliağa Türk Anneler Derneğinin ev sahipliğini yaptığı toplantıya Başkanımız, Sekreterimiz, Y. Kurulu üyemiz Atiye Özduman ve Meral Ayas katılmışlardır. Bu yıl anneler günü için hazırlıyacağımız ortak proje için görüş ve önerilerin paylaşıldığı gün için Türk Anneler Derneği Aliağa Şubesine çok teşekkür ediyoruz.
8 şubat Büyükşehir Belediyesi Kadın Meclisi Seçimlerine derneğimizi temsilen Başkanyardımcımız katılmıştır.
10 şubatta Cumhuriyet dönemi öncü kadınlarımızdan olan Ayşe Mayda Hanım evinde ziyaret edilmiştir.
17 şubatta Medeni Kanunun Kabulünün 94. Yıldönümü törenine Başkanımız katılmıştır. Uşakizade köşkünde yapılan etkinlikte Atatürk ve Kadın belgeseli gösterimi büyük ilgi gördü.
18 şubatta Ege Kadın buluşması il sekreteryasının düzenlediği şubat ayı toplantısına Başkanımız katılmıştır.
19 şubatta Y. Kurulu toplantımız yapıldı. Bir Damlada Sen ol projemizin sanat etkinliği dahilinde üyelerimiz ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesinde “SANDALIM KIYIYA BAĞLI “oyununu izledik .
23 şubatta malesef derneğimizin ilk üyelerinden ve şube kurucularımızdan Hüsniye Senemoğlu vefat etmiştir . Hepimizin başı sağ olsun.
26 şubatta kitap kulübümüz ayın kitabı olan HEPİMİZ TAMAMEN KENDİMİZİ KAYBETTİK kitabımızın kritiği için derneğimizde buluştuk. . Kulüp koçumuz Nuray Önoğul ve katılımcı arkadaşlarla kitabı enine boyuna konuştuk özetledik bazen aynı noktalara bazen , kaçırdığımız noktaları arkadaşlarımızın yorumlarıyla yakaladık . Gün sonunda Yeni okuma kitabımızı belirledik.
29 şubat cumartesi günü Derneğimizin evsahipliğinde şubeler ortak proje toplantısı için biraraya geldik. Karşıyaka, Güzelbahce , Aliağa şübelerinin katıldığı toplantı yine anneler günü etkinliyi odaklıydı. Katılımcı tüm şübelerimize teşekkür ediyoruz.
Her ay olduğu gibi şubat ayındada her Perşembe günü kermes grubunun el işi çalışma ve üretimleri, her cuma günü resim ve ney kursumuz devam etmiştir. Saygılarımızla . Y. Kurulu .