• 3 Mart Perşembe günü heryıl yapılan İzmir kukla günleri festivali’nin açılış oyunu ve kokteyline katıldık.Başkanımızla birlikte Gönül Eren ve Emel Külahcıoğlu’nun katıldığı gece oldukça güzel bir oyun’a evsahipliği yaptı.Çok iyi düzenlenmiş bu organizasyona katılmaktan memnuniyet duyduk.
  • 4 Mart Cuma akşamı yeni ve eski yönetim ekibimizle birlikte İş Bankası lokalinde kaynaşma ve moral yemeği gerçekleştirdik.17 arkadaşımızın katılımıyla birlikte yoğun çalışmaların ardından güzel ve eğlenceli bir gece geçirdik.
  • 7 Mart Pazartesi günü Tülay Aktaş güçbirliği toplantısına başkanımız Aysegül Maral ve II.Başkanımız Nejla Bayman Karasu katıldılar.Toplantıda dernek değişen yönetimimizle ilgili bilgi verildi.
  • 9 Mart Çarşamba günü Es-can Tur’un düzenlediği Domatia-karina –Şirince kültür gezisine katıldık.Eski Rum evlerinin hala yapılarını koruduğu şimdiki adıyla Doğanbey kasabasındaki Doğa müzesi görülmeğe değerdi.49 kişinin katılımıyla gerçekleşen gezimiz Şirince kasabasının da gezilmesiyle son buldu.Karina sahil şeridinde de öğlen yemeğindeki balık ziyafeti oldukça lezizdi.
  • 10 Mart Perşembe günü Tepecik araştırma ve geliştirme hastanesinde daha önce planladığımız gibi Dünya böbrek günü nedeniyle ‘’Sağlıklı çocuklar .mutlu anneler’’etkinliğimizi gerçekleştirdik.Hastane çocuk diyaliz bölümü,Dev ajans(Erhan Gölbey) Maksat sanat,ve Twins organizasyonun da paydaş olarak destek verdiği etkinliğimizde çocuk böbrek sağlığı konusunda farkındalık yaratmayı amaçladık.Kukla ve balon gösterilerinin yanısıra hastanenin böbrek hastası çocuklarımızdan oluşan koro çok güzel şarkılar söylediler.Etkinlik bitiminde çocuklarımıza tuzsuz pilav ve ayran ikram ettik.Amacına ulaşan bu güzel etkinlikte ayrıca organ bağışı konusunun da önemi ile ilgili konuşmalar yapıldı.
  • 18 Mart Çanakkale şehitleri anma günü nedeniyle Türk anneler derneği Çanakkale şubesine,T.muharip gaziler derneği İzmir şb.sine .şehit aileleri yard.ve dayanışma derneği izmir şb.sine Harp malulleri derneği izmir sb.lerine bu özel günün önemiyle ilgili telefon ve mail ile mesajlarımızı ilettik.
  • Dünya böbrek günü sebebiyle yaptığımız etkinlikte paydaşımız olan ve balon gösterisiyle destek veren Maksat Sanat grubuna teşekkür ziyareti yaptık ve plaket takdim ettik.Twins organizasyon’a da teşekkür belgelerini verdik.Bu ziyarete başkan ve II.başka-nımızla birlikte yönetim üyesi arkadaşımız Hacer Aktaş da katıldı. Aynı gün Bşkanımız Ayşegül Maral YeniAsır gazetesine terörü lanetleyen ve ülkemizin içinde bulunduğu karanlık ve kaos ortamın ancak birlik ve beraberlik ile aşılacağı konusunda bir röportaj verdi.
  • 22 Mart Salı günü Torbalı Huzurevi’ne bir ziyaret gerçekleştirdik.Bağışcımız Fatma Elverir’in derneğimize bağışladığı manuel tekerlekli sandalyeyi huzurevine götürdük.yaşlılarımızla sohbet ettik.Ayrıca orada ikamet edin 50 yaşlımıza Atatürk ve Türk bayrağı rozeti armağan ettik ve onlara biraz hoşça vakit geçirttik.Bu ziyarete Başkanımız ve Başkan yardımcımızla birlikte Figan Maral ve Ayşe Aydın da katıldılar.
  • 24 Mart da Böbrek günü etkinlik paydaşımız olan Dev Ajans Erhan Gölbey’e de teşekkür ziyareti yaptık .Plaket ve teşekkür belgelerini takdim ettik.Bu ziyaret de başkan ve II.Başkanımız bulundular.
  • 27 Mart Pazar günü eğitim desteği verdiğimiz öğrencilerimizle 2015-2016 yılı 2.kaynaşma toplantımızı yaptık.25 öğrencimizin katıldığı toplantıda gelemiyenlerin hepsi mazeretleri olan öğrencilerimizdi.Buluşma hem biz hem de öğrencilerimiz açısından her zamanki gibi verimli geçti.
  • Aynı gün önceden belirlenen proğram çerçevesinde başkanımız Ayşegül Maral TRT1 KENT radyo ‘nun ‘’SEN BÜYÜRKEN’’adlı programına konuk oldu.Saat 12.00-12.30 arasında gerçekleşen programda ayrıca Tepecik hastanesi çocuk diyaliz bölümü doktoru Fatma Mutlubaş ve böbrek hastası bir kızımız da katıldılar.’’Sağlıklı çocuklar ,mutlu anneler ‘’projemiz kapsamında bilgilendirme yapılarak ,organ hasarlarına yol açan etkenler,çocuk böbrek sağlığı konularına değinildi. Böylelikle mart 2016 ‘yı da yoğun ve bir o kadar da güzel etkinliklerle kapatmış olduk.